Výšivky zdarma
Zasíláme i na Slovensko
Novinky

VYŠÍVÁNÍ ROZUMÍME

Našim klientům poskytujeme podporu a na našem portálu o vyšívání mají k dispozici každý den novou výšivku a každý týden nový projekt.


ŠICÍ STROJE JANOME

šicí stroj janome 607 TXLŠicí stroje Janome patří ke známým výrobcům. Mezi oblíbené šicí stroje patří Janome 607 TXL ke kterému je k dispozici i rozšiřující stolek.


ŠICÍ STROJE BROTHER

Přímo na vánoční trh uvádí Brother několik inovovaných šicích strojů s fantastickými funkcemi. Šicí stroje sérive V Brother V5 Nechte se zlákat nejmodernějšími stroji Brother V5 který vám udělá i výšivku snů! Nebo zvolte základní model NV 955 - nejlevnější vyšívací a šící stroje na trhu!

Navštivte NEJ Šicí stroje u ShopMania
CenovýRádce.cz
Moje Galanterka

Naakup.cz
Vyšívání
ZÁKAZNICKÝ SERVIS
+420 581 110 242
Komfortní záruka na šicí stroje
Návody
Aplikace - sova
Aplikace - sova

Šicí stroje jsou štětcem umělce ve vašich rukou. Rádi vám poradíme a ukážeme co vše dnešní moderní šicí stroje dokáží. Líbí se vám naše projekty pro šicí stroje? Nebojte se nám napsat.

DOPRAVA ZDARMA
Při objednání zboží v celkové ceně nad 2.400,- Kč i s DPH je doprava ZDARMA!
KOUPĚ NA SPLÁTKY
Zboží v celkové hodnotě nad 3.000,- Kč si u nás můžete objednat na splátky. Více informací zde. Nákup na splátky
NEZÁVISLÉ HODNOCENÍ
Nezávislé hodnocení zákazníky Heureka

Získali jsme pozitivní hodnocení nezávislým serverem Heureka, který se pravidelně dotazuje našich zákazníků.

Pouzdro na tužky

V dobách, kdy jsme ještě neznali slovo patchwork, kdy u nás nebyly k dostání časopisy s chytrými návody vzešel můj první pokus o sešívané pouzdro na tužky. V porovnání s dnešními ukázkami v časopisech bude výtvor vypadat amatérsky, ale doba, průběh mé střední školy a hromada jiných okolností dodávají tomuto pouzdru pro mne tajemný význam. Je mi jasné, že vy zvládnete i hezší :)

Hromada zbytků co svá doba a dům dal... tak aby byl zachován koncept modré jsou podkladem k pouzdru. Protože je pouzdro poměrně malé, tak aby bylo hodně strakaté, byly potřeba celkem titěrné kousky. Ta část, která je patchworkovaná, má rozměry 21 x 18 cm. 21 cm na délku, kratší část (18 cm) plus zip tvoří obvod čelních kruhů (o průměru 6,4 cm). Rozkres vidíte na obrázku a můžete si ho i vytisknout (pro kontrolu jsou tam údaje v centimetrech).

Všechny malé kousky jsem sešila postupně k sobě do velkého obdélníku (napřed jsem si nadělala ty příčné pruhy a ty jsem pak sešívala k sobě). Přiznám se, že tam, jak je pruh s lichoběžníky, měly být o něco větší trojúhelníky. Nějak jsem nedomyslela jak ten trojúhelníkový pás připojím k ostatním, takže na švy padly horní rožky ;)

Zajímavě vypadá kombinace zbytku záclony podložené modrou montérkovinou, na světle modrý pruh jsem použila stužku (stejnou jako je pak použitá na úchyty u zipu), větší světle modré čtverce jsou ze široké stuhy stejného odstínu.

 

Hotový obdélník jsem obstřihla, aby byl rovný (protože na krajích tak porůznu vyčnívaly rožky čtverců a proužků), podšila jsem ho kusem rifloviny ze starých riflí (ta pouzdro krásně zpevní) a obentlovala. Na jednu stranu jsem přišila kalhotový zip (ten, co nejde úplně rozdělat).

Vystřihla jsem čelní kruhy (poloměr 3,2 cm, průměr 6,4 cm) a vyšila jsem na ně svůj monogram (každé písmeno na jednu stranu pouzdra). Je to šité obyčejným hustým entlem, tehdy jsem ještě neměla svůj krásný vyšívák  Podobně jako u obalu pouzdra je i čelní kruh lepší vystřihnout dvakrát, ten vnitřní z rifloviny, aby to bylo pevnější. Potom se kruhy sešijí s obdélníkem na jeho kratší straně. V posledních dvou centimetrech se přišívá ke kruhům zip – pozor, sem ještě musíte vsadit asi 4 cm stužky (přehnuté na 2 cm) plus švy, aby bylo pouzdro na krajích za co chytit, když se bude zavírat a otevírat.

Nakonec se zip rozepne a přišije ke druhé straně patchworkované látky. Věřím, že to vezmete jako inspiraci, najdete si hezčí látky, efektnější vzor a celé to budete mít ještě hezčí :). Jestli to pouzdro budete šít, pošlete mi fotky!

Lenka