Kategorie
Výšivky zdarma
Zasíláme i na Slovensko
Komfortní záruka na šicí stroje
Navštivte NEJ Šicí stroje u ShopMania
CenovýRádce.cz
Moje Galanterka

Naakup.cz
Vyšívání
DOPRAVA ZDARMA
Při objednání zboží v celkové ceně nad 2.400,- Kč i s DPH je doprava ZDARMA!
KOUPĚ NA SPLÁTKY
Zboží v celkové hodnotě nad 3.000,- Kč si u nás můžete objednat na splátky. Více informací zde. Nákup na splátky

Podkladové materiály pro vyšívání

Při vyšívání doporučujeme vždy používat vhodné podkladové materiály. Velice Vám usnadní nejen práci s tvorbou výšivek, ale také zaručí vždy dokonalý výsledek - krásnou a bezchybnou výšivku :-)!

Celou kategorii najdete zde: Podkladové materiály

Vyšívací sada

vyšívací sada

Připravili jsme pro Vás základní vyšívací sadu, bez které se v začátcích svého vyšívání neobejdete!
Je namíchána z nejčastěji používaných podkladových materiálů cca po 1 m. Díky ní si můžete vyzkoušet, jak se s jednotlivými materiály pracuje a jak dané podklady reagují s používanými látkami a požadovanými výšivkami. Do budoucna budete již přesně vědět, které z nich se Vám nejlépe hodí pro Vaše účely a které budete používat a dále objednávat.

 

Pokud máte již konkrétnější představu o podkladových materiálech, nabízíme na našem e-shopu tyto druhy podkladů:

Podkladový materiál (netkaný) 1m x 80cm - černý, bílý

 

Novofix 70g/m2 dodáváme bílý i černý, je to netkaná textilie (s viditelným „tečkováním“). Podkladové vliseliny se používají pro zpevnění podkladu. Vyšívaný vzor je výraznější  a u velmi jemných tkanin se předchází rozpíchání a trhání vyšívaného materiálu. Pod vyšívanou látkou zůstává, odstraňuje odstřižením přebytečného materiálu (obstřihnutím okolo výšivky).

 

Podkladový trhací materiál 1m x 1m - černý, bílý

 

Trhací papír 40g/m2 (oboustranně matný) dodáváme bílý i černý– obdobná funkce jako vliselín, dá se odtrhnout od vyšité výšivky a tím je lépe a jednodušeji vyčištěn spodní díl vyšívaného materiálu. Případné zbytky papíru se později odstraní praním.

 

Nažehlovací trhací materiál – 1m x 1m - černý, bílý

 

Nažehlovací trhací papír 40g/m2 dodáváme bílý i černý (z jedné strany lesklý - tou se přikládá k materiálu, aby se zažehlil) - vhodný na pružné materiály jako např. trička, protože během vyšívání stabilizuje tkaninu a poté lze odtrhnout, případné zbytky zmiznou při praní.

 

Vyšívací rozpustná fólie 25µ - 1m x 1m

Tenčí fólie, aquina 25 mikronů, pro vyšívání na problematické tkaniny. Používá se na „podkládání“ shora! Dává se na materiál s horním vlasem (froté ručníky, froté prostěradla, samet atp.) Fólie přitlačí vlas materiálu a během vyšívání nedochází k jeho vytlačení a „prolezení“ mimo výšivku nebo do výšivky. Po vyšití se igelit odtrhá a po vyprání se rozpustí úplně. Tato vlastnost se velmi dobře využívá např. pro vyšívané ozdoby či na velmi jemné a průhledné materiály.

 

Rozpustná fólie pro vyšívání  90µ

Tlustá fólie, aquina 90 mikronů, je vhodná pro vyšívání krajek, krajkových náušnic či jiných krajkových ozdob. Vyšívá se pouze na samotnou fólii bez použití dalších materiálů. Navléká se i dospodu barevná nit, aby konečné dílko bylo hezké a barevné z obou stran. Po vyšití se konečný tvar obstřihne a namočí do vody, kde se fólie úplně rozpustí. Částečně přitom způsobí i naškrobení hotové krajky.

(Fólie je stříhaná po metru a je v šířce 1 m -  na rozdíl od fólie Solvy, která je široká pouze 0,5 m.)

 

Rozpustný vliselín pro vyšívání 1m x 74 cm

Rozpustná textílie je vhodná pro vyšívání krajek, krajkových náušnic či jiných krajkových ozdob. Může být odolnější než rozpustná folie. Vyšívá se pouze na samonosný vliselín bez použití dalších materiálů. Navléká se i dospodu barevná nit, aby konečné dílko bylo hezké  a barevné z obou stran. Po vyšítí se konečný tvar obstřihne a namočí do vody, kde se fólie úplně rozpustí. Krajku je potřeba ještě doškrobit

 

 

Pro Vaši inspiraci a také mnohem lepší orientaci v používání podkladových materiálů při vyšívání si můžete prohlédnout naše návody a projekty na http://vysivani.nej-sici-stroje.cz/ . Případně kontaktujte náš e-shop mailem nebo telefonicky, velmi rádi Vám poradíme či Vás navedeme :-).

Kopírování a další šíření obsahu těchto internetových stánek je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.