Kategorie
Zasíláme i na Slovensko
Komfortní záruka na šicí stroje
Navštivte NEJ Šicí stroje u ShopMania
CenovýRádce.cz
Moje Galanterka

Naakup.cz
Vyšívání
DOPRAVA ZDARMA
Při objednání zboží v celkové ceně nad 2.400,- Kč i s DPH je doprava ZDARMA!
KOUPĚ NA SPLÁTKY
Zboží v celkové hodnotě nad 3.000,- Kč si u nás můžete objednat na splátky. Více informací zde. Nákup na splátky

Rotační a CB chapač - rozdíl

Jaký rozdíl je mezi kyvným a rotačním chapačem?

Velmi častým dotazem při výběru nového šicího stroje bývá právě dotaz na rozdíl v typu chapače. Rozdíl mezi kyvným a rotačním chapačem je při výběru stroje velmi podstatný.

Starší typ chapače - kyvný neboli CB chapač je právě díky svému kývání ze strany na stranu při šití mnohem náchylnější k vibracím, je i hlučnější. Cívkové pouzdro má uloženo ve vertikální poloze pod krytem, který je přístupný při sejmutí volného ramene stroje. Společně s cívkou je třeba při výměně spodní nitě vyjmout i cívkové pouzdro.

Rotační chapač při šití rotuje, nekývá se tedy ze strany na stranu jako CB chapač a je méně náchylný k případným vibracím nebo zaseknutí. Šicí stroje s tímto chapačem proto mají tišší chod. Najdete jej u všech elektronických šicích strojů a také lepších mechanických strojů. Provedení rotačního chapače umožňuje i vymoženosti jako je odstřih nebo větší šíře stehu. Lepší a dražší stroje bývají vybaveny výhradně rotačními chapači.

Stroje s rotačním chapačem se ve většině případů vyrábějí pro horizontální uložení - praktičtější uložení cívky spodní nitě. Najdete ji uloženou vodorovně přímo před jehelní tyčí, pod průhlednou krytkou. Je tedy velmi lehce dostupná, při výměně vytahujete pouze cívku, cívkové pouzdro zůstává ve stroji a dokonce máte i okamžitý přehled o zbývajícím množství spodní nitě. Výjimku v uložení tvoří pouze některé průmyslové a speciální šicí stroje, například quiltovací speciály. Ty mají průmyslový rotační chapač, kde je uložení cívky vertikální (kolmé).
 

Kopírování a další šíření obsahu těchto internetových stánek je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.