Výšivky zdarma
Zasíláme i na Slovensko
Novinky

VYŠÍVÁNÍ ROZUMÍME

Našim klientům poskytujeme podporu a na našem portálu o vyšívání mají k dispozici každý den novou výšivku a každý týden nový projekt.


ŠICÍ STROJE JANOME

šicí stroj janome 607 TXLŠicí stroje Janome patří ke známým výrobcům. Mezi oblíbené šicí stroje patří Janome 607 TXL ke kterému je k dispozici i rozšiřující stolek.


ŠICÍ STROJE BROTHER

Přímo na vánoční trh uvádí Brother několik inovovaných šicích strojů s fantastickými funkcemi. Šicí stroje sérive V Brother V5 Nechte se zlákat nejmodernějšími stroji Brother V5 který vám udělá i výšivku snů! Nebo zvolte základní model NV 955 - nejlevnější vyšívací a šící stroje na trhu!

Navštivte NEJ Šicí stroje u ShopMania
CenovýRádce.cz
Moje Galanterka

Naakup.cz
Vyšívání
ZÁKAZNICKÝ SERVIS
+420 581 110 242
Komfortní záruka na šicí stroje
Návody
Barvení triček s pomocí plotru
Barvení triček s pomocí plotru

Šicí stroje jsou štětcem umělce ve vašich rukou. Rádi vám poradíme a ukážeme co vše dnešní moderní šicí stroje dokáží. Líbí se vám naše projekty pro šicí stroje? Nebojte se nám napsat.

DOPRAVA ZDARMA
Při objednání zboží v celkové ceně nad 2.400,- Kč i s DPH je doprava ZDARMA!
KOUPĚ NA SPLÁTKY
Zboží v celkové hodnotě nad 3.000,- Kč si u nás můžete objednat na splátky. Více informací zde. Nákup na splátky
NEZÁVISLÉ HODNOCENÍ
Nezávislé hodnocení zákazníky Heureka

Získali jsme pozitivní hodnocení nezávislým serverem Heureka, který se pravidelně dotazuje našich zákazníků.

Rotační a CB chapač - rozdíl

Jaký rozdíl je mezi kyvným a rotačním chapačem?

Velmi častým dotazem při výběru nového šicího stroje bývá právě dotaz na rozdíl v typu chapače. Rozdíl mezi kyvným a rotačním chapačem je při výběru stroje velmi podstatný.

Starší typ chapače - kyvný neboli CB chapač je právě díky svému kývání ze strany na stranu při šití mnohem náchylnější k vibracím, je i hlučnější. Cívkové pouzdro má uloženo ve vertikální poloze pod krytem, který je přístupný při sejmutí volného ramene stroje. Společně s cívkou je třeba při výměně spodní nitě vyjmout i cívkové pouzdro.

Rotační chapač při šití rotuje, nekývá se tedy ze strany na stranu jako CB chapač a je méně náchylný k případným vibracím nebo zaseknutí. Šicí stroje s tímto chapačem proto mají tišší chod. Najdete jej u všech elektronických šicích strojů a také lepších mechanických strojů. Provedení rotačního chapače umožňuje i vymoženosti jako je odstřih nebo větší šíře stehu. Lepší a dražší stroje bývají vybaveny výhradně rotačními chapači.

Stroje s rotačním chapačem se ve většině případů vyrábějí pro horizontální uložení - praktičtější uložení cívky spodní nitě. Najdete ji uloženou vodorovně přímo před jehelní tyčí, pod průhlednou krytkou. Je tedy velmi lehce dostupná, při výměně vytahujete pouze cívku, cívkové pouzdro zůstává ve stroji a dokonce máte i okamžitý přehled o zbývajícím množství spodní nitě. Výjimku v uložení tvoří pouze některé průmyslové a speciální šicí stroje, například quiltovací speciály. Ty mají průmyslový rotační chapač, kde je uložení cívky vertikální (kolmé).