Kategorie
Zasíláme i na Slovensko
Komfortní záruka na šicí stroje
Navštivte NEJ Šicí stroje u ShopMania
CenovýRádce.cz
Moje Galanterka

Naakup.cz
Vyšívání
DOPRAVA ZDARMA
Při objednání zboží v celkové ceně nad 2.400,- Kč i s DPH je doprava ZDARMA!
KOUPĚ NA SPLÁTKY
Zboží v celkové hodnotě nad 3.000,- Kč si u nás můžete objednat na splátky. Více informací zde. Nákup na splátky

Šití na panenky

Panenky pro holčičky od 3 let

 

Dcera dostala k Vánocům trojčata - tři panenky Michelle - výška 28 cm - dají se koupit v Globuse, na internetu jsem je našla jako panenky Viann.

Byly krásně oblečené, ale přeci jen každá v jiném stylu. A protože jsem začla dcerce šít na panenky Barbie, nebylo daleko od nápadu udělat trojčatům taky něco na sebe. Když už trojčata, tak to chtělo, aby měly oblečení sladěné, v podstatě velmi podobné, ale přeci jen každá jiné. Střihy jsem si dělala sama podle originálního oblečení.

Panenky Viann - trojčata Panenky Viann - trojčata

 Takže k jednotlivým modelům: kytičkovaná látka je flanel, na volánech sukní jsem využívala hodně jeho zpevněného kraje. Chtěla jsem k tomu něco riflového, tak jsem začla se zbytky rifloviny ustřihnuté z nohavic klasických riflí. Všechny si totiž musím zkracovat :)

První model První model

Druhá panenka má podobné tričko - tentokrát jsem si ale ušetřila práci se sešíváním předních a zadních dílů a ustřihla jsem si látku jako jeden kus. Tričko je variabilní - může být jak delší přes sukni, tak krátké nad pas. Tady mi pomohlo to, že je šité ze spodního lemu riflí, který sám drží v založené (krátké) verzi a dá se přitom narovnat. Sukně je zase ušitá z proužku látky a je k ní přidaný kanýr.

Druhý model Druhý model
Druhý model Druhý model

Třetí panenka už chtěla něco drobet jiného - udělala jsem jí naopak bílé tričko s efektními rukávy a jednoduchou sukni.

Třetí model Druhý model

Střih na první kalhoty jsem dělala podle kalhot, které měla panenka na sobě. Raději jsem si na to vzala látku ze staré noční košile, která se dobře stříhá a přitom je pružná (kdyby mi někde kousek chybělo). V pase jsem je olemovala růžovým atlasovým šikmým proužkem a dole jsou trochu do zvonu.

Druhý model Druhý model

Posledním kouskem výbavy jsou prozatím rifle. V šicím stroji jsem ještě měla růžovou nit od růžových kalhot a nechala jsem se jí hned inspirovat k "výšivce" jako-kapes. Udělala jsem přední i zadní kapsy pomocí vyšití a ještě jsem boky před sešitím sedů ozdobně prošila. Vzadu jako vždy na suchý zip.

Rifle na panenky Rifle na panenky Rifle na panenky Rifle na panenky
Rifle na panenky Rifle na panenky
Rifle na panenky
Kopírování a další šíření obsahu těchto internetových stánek je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.