Kategorie
Výšivky zdarma
Zasíláme i na Slovensko
Komfortní záruka na šicí stroje
Navštivte NEJ Šicí stroje u ShopMania
CenovýRádce.cz
Moje Galanterka

Naakup.cz
Vyšívání
DOPRAVA ZDARMA
Při objednání zboží v celkové ceně nad 2.400,- Kč i s DPH je doprava ZDARMA!
KOUPĚ NA SPLÁTKY
Zboží v celkové hodnotě nad 3.000,- Kč si u nás můžete objednat na splátky. Více informací zde. Nákup na splátky

Jak vybírat šicí stroj

Někdy nebývá lehké v široké nabídce šicích strojů vybrat to pravé právě pro vás.

Nejdůležitější volbou jaký šicí stroj vybrat je Druh šicího stroje. Pojďme si tedy jednotlivé druhy představit.

Klasický šicí stroj

Pokud doma zatím žádný šicí stroj nemáte, určitě zvolte Klasický šicí stroj. Umí látku sešít, začistit, většina těchto strojů umí automaticky nebo poloautomaticky ušít knoflíkové dírky. Takovýchto strojů je asi největší množství, jak si mezi nimi tedy vybrat?

Nejprve si musíte určit nároky na to, co všechno by stroj měl umět. Potřebujete plně automatické šití knoflíkových dírek? Chtěli byste jednou v budoucnu zdobit šatičky svých dětí nebo vnoučat vyšívanými kvítky? Potřebujete aby stroj uměl prošít riflovinu? Nezapomeňte, že šicí stroj si kupujete na mnoho let dopředu. Nebudete ho za dva roky vyhazovat a kupovat si nový, jako je to třeba s varnou konvicí. Nebojte se tedy koupit raději lepší stroj (s delší zárukou a kvalitněji zpracovanými díly). Pokud si koupíte nejlevnější model v supermarketu, nedá se očekávat, že vám vydrží desetiletí, jako stroje, se kterými doteď šijí naše babičky. My osobně doporučujeme asi nejvíce české šicí stroje značky Lada,  které jsou natolik kvalitní, že jejich záruka může být prodloužena na 5 let a výrobce se nemusí bát problémů s opravami. Nabízí stroje s kvalitní elektronikou za dobré ceny! Pokud vám nestačí šíře jejich variability modelů, zvolte japonské šicí stroje Janome nebo Brother, u nichž se snoubí díky produkci do celého světa japonská kvalita a velice široký výběr modelů.

 

Základní parametry, podle kterých lze stroj vybírat, jsou vedle ceny a délky záruky také tyto:

Počet a druhy stehů - základní stroj umí šít rovně, entlovat a několik pružných stehů. Nadstavbou jsou potom stehy vyšívací, které umí na látku vyšít vlnky, hvězdičky nebo i písmena. Další skupinou stehů jsou stehy tzv. overlockové. Jedná se o stehy, které umí začistit třepící se okraj látky a jsou přitom i ozdobné, ovšem na klasickém šicím stroji se nikdy nemůže jednat o opravdový overlockový  (obnitkovací) steh. Stroj může mít tzv. strečové stehy určené pro šití pružných látek, speciální stehy pro quiltování, patchwork a jiné.

Volné rameno - to je u strojů v podstatě téměř samozřejmostí. Umožňuje odpojit od stroje "stolek" a nechat pouze úzké rameno, které umí ušít úzké tvary jako rukávy nebo sukénky na panenky. Opakem volného ramena je pak přídavný rozšiřující stolek, který standardní plochu šicího stroje zvětšuje. Tento stolek, pokud se dá koupit, je zpravidla volitelným příslušenstvím za příplatek.

Šití knoflíkové dírky - stroje mohou umět ušít knoflíkovou dírku plně automaticky, kdy vy pouze zvolíte daný program, mohou to umět poloautomaticky využitím přídavného rámečku nebo vůbec. Lepší stroje vás i nechají vybrat mezi různýmy typy tvarů dírky.

Počet a variabilita přídavných patek - u klasického šicího stroje o tom, kolik toho umí, hodně rozhodují tzv. patky. Jsou to díly, které přitlačují látku ke stolu šicího stroje, mohou ji umět nařasit, ohnout a olemovat, všít zakončující proužek, existují patky pro všití skrytého zipu, patky pro našívání gumy, Dejte si pozor na to které patky má stroj v ceně a které lze k němu dokoupit (dokupování patek k levnému stroji zdraží jeho cenu často na úroveň vyšší, než by vás stál dražší model s patkami v ceně)

Kopírování a další šíření obsahu těchto internetových stánek je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.